Nie każdy mężczyzna posiada gęstą brodę. Wiele zależy bowiem od genów i od prowadzonego trybu życia. Na szczęście można to zmienić i przy regularnym stosowaniu kosmetyków na porost brody i wprowadzeniu kilku zmian w życiu codziennym szybko zauważalne stanie się znaczne poprawienie kondycji zarostu.

Preparat na porost brody

Wśród dostępnych na rynku kosmetyków znaleźć można zarówno specjalne spraye, jak i szampony czy odżywki. Najlepiej sięgać jednak po te kosmetyki na porost brody, które stworzone są w oparciu o naturalne składniki. To właśnie takie preparaty najlepiej odżywiają skórę, wzmacniają cebulki włosów i umożliwiają uzyskanie gęstszego i zdrowszego zarostu. Można także kupić specjalne tabletki, których zadaniem również jest wzmocnienie cebulek i stymulowanie włosów do szybszego wzrostu.

Kosmetyki to nie wszystko

Oprócz wyboru odpowiednich preparatów na porost brody konieczna jest także regularna pielęgnacja. Brodę należy czesać za pomocą gęstego grzebienia lub szczotki z miękkim włosiem, co pozwoli oczyścić zarost z martwych komórek naskórka, a także pobudzić włosy do wzrostu i wzmocnić cebulki. Nie można także zapominać o odpowiedniej ilości snu, który również ma ogromny wpływ na szybkość rośnięcia zarostu, na jego gęstość i strukturę włosów.