Muhle R41 z MenSpace jest maszynką agresywną, dedykowaną doświadczonym użytkownikom. Jest to maszynka trzyczęściowa, co oznacza, że składa się z uchwytu z gwintem, dolnej części głowicy (tak zwany grzebień) oraz górnej części głowicy (tak zwany dekielek). Do maszynki Muhle R41 pasują żyletki wszystkich producentów. Maszynkę tę charakteryzuje staranne wykonanie: do jej wyprodukowania użyty został stop metalowy nierdzewny, chromowany, w kolorze srebrnym. Elegancji nadaje jej wygrawerowana nazwa producenta na perforowanym, okrągłym uchwycie. Muhle R41 otrzymała prestiżową nagrodę zwolenników tradycyjnych sposobów golenia dla najlepszej maszynki na żyletki.

Produkty firmy Muhle produkowane są w Niemczech, a więc cechuje je niemiecka jakość i precyzja wykonania. Możemy być więc pewni, że jest to wyrób naprawdę wysokiej jakości.

Zanim zaczniemy jednak używać maszynki do golenia Muhle R41, musimy wiedzieć jak dbać o nią, aby służyła nam jak najdłużej. Należy chronić ją przed upadkiem na podłogę, przewozić w bagażu odpowiednio zabezpieczoną, a także regularnie czyścić i naoliwiać gwint. Musimy też pamiętać, aby nie dokręcać uchwytu do głowicy zbyt mocno, ponieważ grozi to pęknięciem śruby.