Wielu mężczyzn zwraca dużą uwagę na jakość maszynek, których używają do golenia brody. Jednakże, niekoniecznie zwracają uwagę na kosmetyki, których używają. Co gorsza, niektórzy w ogóle nie korzystają na przykład z wody po goleniu.

Niezbędne kosmetyki

Niewątpliwie, prawdziwa woda po goleniu to absolutnie najważniejszy kosmetyk wykorzystywany podczas golenia, a właściwie już po jego zakończeniu. Woda po goleniu przeważnie zawiera alkohol, przez co posiada właściwości odkażające. Jest to ważne, gdyż nawet korzystając z najczystszego ostrza, nie jest się w pełni zabezpieczonym przed działaniem bakterii. Rzecz w tym, że po goleniu powstają na skórze dziesiątki mikrourazów, otwartych ran, przez które w łatwy sposób do krwi mogą przedostać się wszelkiego rodzaju mikroorganizmy.

Niektórzy twierdzą jednak, że woda po goleniu nie jest im potrzebna, gdyż golą się oni zawsze bardzo ostrożnie i na ich skórze nie powstają żadne widoczne zacięcia. Jednakże, niewielkie rany, których często nawet nie widać, powstają zawsze po skorzystaniu z maszynki lub brzytwy. Stąd też wskazana jest woda po goleniu, jak również odpowiedni krem, który ma za zadanie nawilżyć nieco podrażnioną mocno ostrzem skórę twarzy.